Kiaulytė Pepa įtraukta į juodąjį sąrašą? Kinija cenzūruoja animacinį personažą

Nuotrauka: Huang Zongzhi | Global Look Press

2018-05-08 11:37:00

​Paveikslėliai su Kiaulyte Pepa, animacinio filmuko, skirto vaikams, personažu, šiuo metu yra cenzūruojami populiariame Kinijos puslapyje, skirtame video filmukų dalijimuisi, baiminantis vis didėjančio animacinio paršelio atvaizdo kaip „subversyvios ikonos“ naudojimo (subversyvus – griaunantis sistemą, besipriešinantis tam tikroms institucijoms).Vaizdo įrašai su šiuo animaciniu veikėju paslaptingai dingo iš Kinijos puslapio Douyin, nes yra tapusi subversyvios kultūros ikona, praneša Global Times.

Pirmiausia pasirodžiusi britų televizijoje, o prieš tris metus oficialiai pradėta transliuoti ir Kinijoje, Kiaulytė Pepa pradėta naudoti kaip Shehuiren judėjimo simbolis. Shehuiren išvertus pažodžiui reiškia „visuomenės žmogus“, tačiau internetiniame kinų žargone tai reiškia asmenį, kuris pasirenka tapti atstumtuoju atsisakant bet kokių įprastų vertybių, kurios yra propaguojamos valdančiosios partijos.

Kiaulytė Pepa Jungtinėje Karalystėje pirmą kartą transliuota prieš beveik 13 metų ir nuo to laiko animacinis filmukas buvo išverstas į daugybę kitų kalbų. Kinijos kanalas CCTV išsipirko transliavimo teises 2015 metais.

Keistoji „subversyvi ikona“ nuo to laiko Kinijoje pastebima madingose prekėse (rūbuose, aksesuaruose) ir tatuiruotėse. Australijos RMIT universiteto profesorius Haiqing Yu teigia, kad Kinijos piliečiai turi įprotį naudoti neįprastus veikėjus kaip protestavimo simbolius.

„Griežtoje Kinijos aplinkoje sudėtinga tiesiogiai ką nors kritikuoti, todėl ieškoma aplinkinių kelių tai padaryti. Kiaulytė Pepa turėtų mokyti vaikus apie šeimos svarbą, kas yra priimtina Kinų kultūroje, tačiau faktas, kad jauni žmonės ją pavertė į kažką asocijuotą su gaujomis ir gangsteriais, yra visiškai priešingas dalykas tam, kokia šalimi prezidentas Xi Jinping norėtų paversti Kiniją“, – profesorius Haiqing Yu pasakojo SBS News.

Tiesa, tai ne pirmas kartas kai Kinijoje cenzūruojamas animacinis veikėjas. Praėjusiais metais šalyje buvo uždraustas  Mikė Pūkuotukas, po to, kai meškiukas buvo panaudotas meme‘uose pašiepiančiuose Kinijos prezidentą Xi Jinping.

Categories: Babadook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

straysheppas
Font Resize
www.000webhost.com